Siirt Fıstığı (500 gr.)

195.00

Birinci Sınıf, kavrulmuş tuzlu fıstık.

EAN:00561306 N/A Stok kodu: 005613-5 Kategoriler: Etiketler: Marka:

Taze Siirt Fıstığı sizin için yeni mahsul ve tamamen organik yeni hasat Siirt fıstıklarını özenle paketliyor ve ilk günkü tazeliğiyle sofranıza kadar ulaştırıyoruz. Siirt fıstığı iri taneleri ve enfes tadıyla endüstriyel değil çerezlik bir yemiştir. Kalori değerleri muadillerine göre çok yüksek olmadığından kilo aldırmaz aksine cildinizi güzelleştirir ve hayatınıza enerji katar. Tamamen doğal ortamda yetişen ve hiç bir kimyasal gübre kullanılmadan üretilen fıstıklarımız dünyada eşi bulunmayan enfes bir lezzete sahiptir.

Siirt fıstığı içerisinde bulunan vitaminler ve kalsiyum değerleri bakımından ailece tüketebileceğiniz sağlıklı bir atıştırmalıktır. Tarımda kimyasal kullanımına karşı olan firmamız en taze ürünleri hiçbir raf ömrü uzatıcı kimyasal veya yöntem kullanmadan dalından koparıldığı tazelikte mutfağınıza kadar ulaştırır.

Taze Siirt Fıstığı Faydaları:

Taze Siirt fıstığı zengin bir enerji kaynağıdır; 100 gramda 557 kalori taşır. Ek olarak, oleik asit ve antioksidanlar gibi iyi miktarda mono-doymamış yağ asitleri oluştururlar. Diyette düzenli olarak Siirt fıstığı tüketimi, toplam ve kötü LDL kolesterolünü düşürmeye ve kandaki iyi HDL kolesterol seviyelerini artırmaya yardımcı olabilir. Araştırma çalışmaları, diyet lifi, tekli doymamış yağ asitleri ve antioksidanlar açısından zengin Akdeniz diyetinin, sağlıklı kan lipit profilini destekleyerek koroner arter hastalığı ve felç riskini azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermektedir.

Siirt fıstığı mükemmel bir E vitamini kaynağıdır, özellikle gama tokoferol bakımından zengindir; 100 g başına yaklaşık 23 g oluşturur. E vitamini, mukoza ve cilt hücre zarlarının bütünlüğünü korumak için gerekli olan, yağda çözünen güçlü bir antioksidandır. Ek olarak, E vitamini de zararlı serbest oksijen radikallerinin temizleyicisi olarak çalışır.
Bakır, manganez, potasyum, kalsiyum, demir, magnezyum, çinko ve selenyum gibi minerallerin deposudur. 100 gr fıstık, günlük önerilen bakır seviyesinin% 144’ünü sağlar. Bakır, nöro-iletim, metabolizma ve kırmızı kan hücresi (RBC) üretiminde gerekli olan önemli bir eser mineraldir, özellikle kolesterol seviyelerini düşürmekle doğrudan ilişkili olan ve belirli kanser türlerine karşı koruma sağlayabilen fitosteroller bakımından zengindir.

Taze Siirt fıstığı, yeterli ve dengeli miktarda esansiyel amino asitler sağlayan çok yüksek kaliteli bir bitki protein kaynağıdır. Ek olarak,  bir çok hastalığın önlenmesinde veya azaltılmasında potansiyel bir rol oynayabilen, zorunlu olmayan bir amino asit olan arginin bakımından nispeten yüksektir.

Kaynak

Sipariş

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Siirt Fıstığı (500 gr.)” için yorum yapan ilk kişi siz olun